Dachy solarne 2w1 – skandynawski design i wyjątkowa trwałość w stylu HOMEKONCEPT

Wybór projektu domu to najlepszy moment, aby jedną dobrą decyzją domknąć zarówno temat dachu, jaki i rozwiązać kwestię darmowego ogrzewania, klimatyzacji, korzystania z rozwiązań typu smart-home i ładowania samochodu elektrycznego. Jak to osiągnąć? Wybierając dach solarny 2w1 od SunRoof – nowatorski sposób na dom samowystarczalny energetycznie oraz komfortowy, ale i zrównoważony styl życia.

Jak dach solarny produkuje energię ze słońca?

Wprawdzie temat korzystania z energii odnawialnej jest już dość rozpowszechniony w Polsce, jednak w większości przypadków jedynie za sprawą instalacji tradycyjnych paneli fotowoltaicznych na dachach domów. Do niedawna dachy solarne były bowiem traktowane jako technologiczna ciekawostka. Dziś to coraz bardziej popularny trend wśród inwestorów, którzy szukają rozwiązań wytrzymałych, ekologicznych, a zarazem w doskonałym designie.

SunRoof 2w1 to dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi. Innowacja polega na tym, że zewnętrzna warstwa dachu solarnego zbudowana jest z monokrystalicznych modułów typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. Dzięki temu stosuje się jeden produkt, który spełnia dwie funkcje – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkuje prąd. Autorski sposób montażu i precyzyjny dobór materiałów są gwarancją solidności i trwałości. SunRoof zasila dom w darmową energię bez dodatkowych instalacji PV na dachu.

Dach solarny SunRoof w projekcie nowoczesnej parterówki HOMEKONCEPT 68
Dach solarny SunRoof w nowoczesnym projekcie domu HomeKONCEPT 68.

Design bez kompromisów

W nowoczesnej architekturze chodzi nie tylko o funkcjonalność, ale też o design. Dach powinien idealnie uzupełniać i podkreślać bryłę domu. Tradycyjne panele montowane na budynkach nie komponują się stylistycznie z gotowym projektem, przez co dom traci na atrakcyjności wizualnej. Z punktu widzenia inwestora wątpliwy jest też sens inwestowania w dachówkę, jeżeli planuje ją przykryć instalacją PV i ponieść koszty jej montażu. Trzeba również pamiętać, że w takiej sytuacji klient traci gwarancję od wykonawcy dachu, gdyż następuje ingerencja osób trzecich w jego pokrycie.

Dach SunRoof zawdzięcza swój świetny design ultra lekkim i ultra cienkim modułom glass-glass o bezramkowej konstrukcji. Ogniwa są pokryte nanostrukturą, która gwarantuje czystość powierzchni oraz zapewnia swobodne zsuwanie się śniegu z powierzchni dachu. Stylowa i nowoczesna konstrukcja, a do tego minimalistyczny szwedzki styl to połączenie, które dopasowuje się do każdego projektu domu i integruje z materiałami o różnych kształtach i kolorach.

Co sprawia, że dachy SunRoof są tak wytrzymałe?

Technologia SunRoof pochodzi ze Szwecji. Została przetestowana w wymagających, skandynawskich warunkach i potwierdzona atestami przez szwedzki instytut RISE. Wypracowano jeden sprawdzony model, który łączy najwyższą wydajność spośród dachów solarnych na rynku z wysokim bezpieczeństwem. Zapewnia szczelność i odpowiednią termoregulację. Pomimo pozornej delikatności powierzchni pokrycia, szkło termicznie hartowane typu glass-glass posiada certyfikowaną wytrzymałość w przypadku ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Dodatkowo zbudowana z ekologicznych i w pełni biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka i łatwa w montażu. Wykorzystanie skandynawskiego drewna montażowego, czterostronne struganego i suszonego komorowo zapewnia doskonałą wentylację systemu i bezpieczeństwo konstrukcji. Taki dach ma najmniejszy ślad węglowy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami. Jego wysoka wydajność pozwala nam całkowicie przejść na energię słoneczną, co przybliża nas do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

SunRoof to inwestycja na dziesięciolecia z gwarancją trwałości na 20 lat i 30-letnią gwarancją na wydajność energetyczną.

Inwestycja, która się opłaca

Domy samowystarczalne energetycznie cieszą się zainteresowaniem zarówno entuzjastów nowoczesnych technologii, jak i zwolenników zrównoważonych rozwiązań, którzy swoimi wyborami chcą wpływać na losy przyszłych pokoleń. Bez wątpienia dach solarny jest początkiem i centrum naszej energetycznej niezależności.

Dach solarny 2w1 SunRoof - co zyskujesz z dachem solarnym

Dobrze zaplanowana inwestycja maksymalizuje korzyści z energii odnawialnej w Twoim domu HOMEKONCEPT. Znacząco podniesie też wartość nieruchomości i zwróci się w ciągu 5-7 lat. Dom bez rachunków za prąd staje się rzeczywistością, a efektywne zarządzanie energią produkowaną przez dach solarny pozwala zwiększyć komfort mieszkania i wybrać niezależne, ekologiczne życie.

Dach solarny w nowoczesnym domu HOMEKONCEPT 79

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO