Balex Metal Sp. z o.o.

Marka BALEX METAL to gwarancja najwyższej jakości materiałów budowlanych. Od ponad 25 lat oferuje komplementarne i optymalne rozwiązania systemowe dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i rolniczego. Zdobyła 13 rynków i zaufanie ponad 20 000 marek lokalnych i międzynarodowych.

Doradztwo i sprzedaż odbywa się poprzez własną sieć oddziałów regionalnych, współpracujących dystrybutorów oraz zespół profesjonalnych doradców handlowych.

W Balex Metal spełnianie wymagań klientów jest priorytetem. W trosce o Państwa zadowolenie, wszystkie etapy począwszy od sprawdzania każdej partii sprowadzanych surowców, poprzez właściwe procesy produkcyjne, kontrolowanie produktów końcowych, jak również pakowanie, transport, aż po obsługę klienta są monitorowane.

W ramach procesów produkcyjnych skoncentrowani jesteśmy nie tylko na wykrywaniu, ale przede wszystkim na zapobieganiu problemom technologicznym. W zakładowym laboratorium kontroli jakości sprawdzana jest zgodność parametrów dostarczanych surowców z zadeklarowanymi przez producenta oraz badane są cechy fizyko-mechaniczne wyrobów i ich stabilność wymiarowa. Dla wszystkich wyrobów z powłokami organicznymi i metalicznymi wykonywane są badania określające jej grubość, twardość oraz ciągłość – ta ostatnia właściwość podlega certyfikacji.

Codziennie pracownicy laboratorium przeprowadzają kontrolę procesów produkcyjnych, tworzona jest dokumentacja określająca parametry dotyczące produkcji – jakość wyrobów na każdym etapie produkcji oraz czas wykonywania poszczególnych czynności. Takim nadzorem objęte są wszystkie procesy, co pozwala na określenie wpływu zmian optymalizacyjnych na parametry gotowych produktów oraz osiągnięcie wysokiej jakości wszystkich produktów firmy Balex Metal.

Zaawansowana myśl techniczna i nowoczesna technologia pozwalają firmie kreować produkty, które w pełni zaspokajają potrzeby współczesnego inwestora.

W swojej ofercie firma posiada dachówki stalowe, w tym model Panorama. Niepowtarzalny kształt został wypracowany przez zespół Architektów i osoby planujące budowę domu, których marzeniem jest wyjątkowy i elegancki dach. Istotą autorskiego rozwiązania Panoramy jest specyficzny rowek, który oddziela pojedyncze dachówki. Blachodachówka Spektrum to produkt do szybkiego i taniego pokrycia dachu domu lub budynku. Spektrum sprawdza się zarówno w przypadku budynków nowych jak i remontowanych.

Produktem łączącym tradycje z nowoczesnością jest panel dachowy na rąbek ELEGANT. To rozwiązanie stosowane od lat w budownictwie. Doskonale wygląda na budynkach współczesnej architektury, obiektach sakralnych oraz bardzo dobrze sprawdza się przy renowacji obiektów zabytkowych.

Balex Metal jest również od pierwszych lat działalności dostawcą blach płaskich i blach trapezowych.

Najnowszym dzieckiem firmy jest izolacja termiczna Thermano, produkowana w ultranowoczesnej fabryce w Tomaszowie Mazowieckim. Najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród materiałów termoizolacyjnych (λ = 0,023 (W/mK) przekłada się na lepszą efektywność termoizolacji. Materiał, z którego powstają płyty Themano, jest najbardziej trwałym termoizolatorem w budownictwie, a czas jego użytkowania porównywalny jest z czasem życia budynku – może służyć nawet kilku pokoleniom.

Nasze starania i dbałość o jakość potwierdzone zostały licznymi certyfikatami, aprobatami, nagrodami, a przede wszystkim rosnącą rzeszą zadowolonych Klientów.

Warto budować z BALEX METAL! BUDUJEMY RAZEM

Zapisz