Ogrodzenia firmy Xcel w nowoczesnych projektach domów HomeKONCEPT

Ogrodzenia firmy Xcel w nowoczesnych projektach domów HomeKONCEPT

Nowoczesne ogrodzenie to znacznie więcej niż bariera odgradzająca posesję od świata zewnętrznego. Odpowiednio zaprojektowane – podkreśla walory estetyczne budynku, chroni prywatność mieszkańców oraz tłumi hałasy dochodzące z zewnątrz. Ważne są również wszelkie elementy dodatkowe, które wpływają na wygląd i funkcjonalność ogrodzenia, takie jak skrzynka na listy, oświetlenie czy numer domu. W dzisiejszym artykule prezentujemy kompleksowy projekt ogrodzenia dla projektu domu HomeKONCEPT 31 który został opracowany przez naszego partnera – firmę Xcel.

| Materiał partnera |

Ogrodzenie idealnie dopasowane do elewacji nowoczesnych domów HomeKONCEPT

Minimalistyczna elewacja domu HomeKONCEPT 31 to połączenie klasyki z nowoczesnością, bazujące na betonowych płytach, drewnie oraz elementach tynkowanych. Efektownym uzupełnieniem bryły jest nowoczesne ogrodzenie Xcel, które również wykorzystuje tradycyjną formę i innowacyjne materiały. Jego bazą są szerokie przęsła aluminiowe Arete Space oraz murki Rockina Cubero pokryte płytami ze spieków kwarcowych. Szerokie przęsła zapewniają prywatność mieszkańcom i częściowo zatrzymują hałas z zewnątrz. A dzięki wąskim, poziomym odstępom udało się uniknąć efektu ciężkiej i przytłaczającej ściany. Ogrodzenie świetnie się komponuje z lekką bryłą domu i subtelnym belkowaniem w pobliżu drzwi wejściowych.

Nowoczesny dom parterowy HomeKONCEPT 31 z minimalistyczną elewacją i dopasowanym ogrodzeniem ze spieku kwarcowego Xcel

 

Szeroki wybór materiałów i wariantów kolorystycznych

Dobór kolorystyki elewacji domu i ogrodzenia to kwestia indywidualnych preferencji przyszłego właściciela. Systemy Xcel są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych, co pozwala osiągnąć niezwykle spójny efekt wizualny. Poza wspomnianymi wcześniej spiekami kwarcowymi, murki mogą być pokryte betonem architektonicznym czy zwykłym tynkiem, które również występuje na elewacji domu HomeKONCEPT 31. Z kolei przęsła aluminiowe są lakierowane proszkowo na dowolny kolor palety RAL lub pokryte powłoką drewnopodobną, wiernie imitujące aż kilkanaście różnych gatunków drewna. W ten sposób można je łatwo dopasować do bramy garażowej, desek elewacyjnych czy elementów stolarki okiennej. Na zdjęciach prezentujemy kilka propozycji ogrodzenia dopasowanego do projektu domu HomeKONCEPT-31, które przygotowali dla nas projektanci Xcel.

Widok na elewację frontową nowoczesnego domu HomeKONCEPT 31 z drewnopodobnym ogrodzeniem Xcel

Elewacja frontowa nowoczesnego domu HomeKONCEPT 31 z ogrodzeniem Xcel lakierowanym proszkowo.

 

Nowoczesne ogrodzenie z bezobsługowych materiałów

Wygląd to oczywiście nie wszystko! Ogrodzenie, podobnie jak elewacja domu, musi być trwałe i odporne na działanie warunków pogodowych. Xcel wykorzystuje w swoich realizacjach bezobsługowe materiały najwyższej jakości. Aluminiowe przęsła oraz murki ze spieków kwarcowych czy betonu architektonicznego łatwo utrzymać w czystości. Nie wymagają one również malowania czy też innych zabiegów konserwacyjnych.

Nowoczesny dom parterowy HomeKONCEPT 31 z minimalistyczną elewacją i automatyczną bramą przesuwną Xcel

 

Elementy zwiększające funkcjonalność ogrodzenia

Na nowoczesne ogrodzenie składa się znacznie więcej elementów niż same przęsła i murki. W projekcie nie mogło zabraknąć bramy przesuwnej wyposażonej w solidną automatykę, która może być również zastąpiona bramą dwuskrzydłową o bardziej klasycznej formie. Ważnym elementem jest efektowna i funkcjonalna oprawa wejścia na posesję. Zamiast zwykłej klamki, aluminiowa furtka posiada minimalistyczny pochwyt ze stali nierdzewnej. Po jej lewej stronie umieszczono panel domofonu, przelotową skrzynkę na listy oraz podświetlany numer domu, który ułatwia gościom znalezienie właściwego adresu po zapadnięciu zmroku.

Detale oryginalnego ogrodzenia Xcel zaproponowanego dla nowoczesnego projektu domu parterowego HomeKONCEPT 31

 

Nowoczesne ogrodzenia Xcel

Systemy Xcel to bogactwo form, kolorów i materiałów, które umożliwia tworzenie ogrodzeń będących wizualnym przedłużeniem elewacji budynku. Firma oferuje usługi kompleksowe: od doradztwa, przez projekt po jego realizację. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, projektanci i wykonawcy marki Xcel nie boją się wyzwań, takich jak trudny teren czy nietypowe wymagania.

Istnieje możliwość wykorzystania gotowej koncepcji, dopasowania jej do potrzeb inwestycji lub stworzenia zupełnie nowego projektu ogrodzenia.

Więcej inspiracji: www.xcel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *