Na czym polega adaptacja gotowego projektu domu HomeKONCEPT?

Na czym polega adaptacja gotowego projektu domu HomeKONCEPT?

Adaptację gotowego projektu domu wykonuje architekt posiadający odpowiednie uprawnienia oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające przynależność do Izby Architektów. Składa się ona z dwóch części – obowiązkowej oraz zależnej od wymagań Inwestora.

Część obowiązkowa adaptacji

Polega ona na dostosowaniu gotowego projektu domu do obowiązujących Warunków Zabudowy (lub wytycznych zawartych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego). Ponadto, w ramach adaptacji należy sprawdzić i ewentualnie dostosować wytrzymałość więźby dachowej do odpowiednich warunków klimatycznych oraz fundamentów do lokalnych warunków gruntowych i stref przemarzania. W ramach adaptacji obowiązkowej konieczne jest również wykonanie projektu zagospodarowania terenu na mapie geodezyjnej do celów projektowych uwzględniające usytuowanie projektowanego domu, budynków pomocniczych, instalacji, dojazdów itp. Kolejnym elementem adaptacji jest zebranie wszystkich wymaganych prawem budowlanym dokumentów i zezwoleń, koniecznych do zgłoszenia budowy lub uzyskania pozwolenia na budowę.

Część nieobowiązkowa adaptacji

Każdy projekt gotowy jest objęty prawem autorskim. W trakcie adaptacji można jednak wprowadzić zmiany, aby dostosować projekt do oczekiwań inwestora. Część tzw. “drobnych” zmian nie wymaga specjalnej zgody projektanta (standardowa zgoda na zmiany jest zawarta w każdym gotowym projekcie domu HomeKONCEPT). Są to m.in. zamiana materiałów ściennych i izolacyjnych, zmiana rodzaju stropu, wprowadzenie podpiwniczenia budynku, zmiany w otworach okiennych i drzwiowych, zmiany w ściankach działowych, zamiana pokrycia dachowego, materiałów wykończeniowych i kolorystyki budynku itp. Decydując się na większe zmiany projektu takie jak: znaczne powiększenie budynku, zmiana kształtu bryły, przeprojektowanie kształtu i kąta nachylenia dachu (powyżej 10 stopni) trzeba pamiętać o uzyskaniu dodatkowej pisemnej zgody Pracowni.

Pracownia HomeKONCEPT współpracuje z architektami z całego kraju posiadającymi odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania adaptacji. Pełna lista jest dostępna tutaj>>>

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Pracownią HomeKONCEPT – oferujemy bezpłatny dobór projektu do działki. Wystarczy podać numer działki i miejscowość oraz przesłać kopię Warunków Zabudowy lub wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zaproponujemy Państwu najlepsze projekty HomeKONCEPT spełniające Wasze potrzeby i wymagania! tel: 606 228 556, e-mail: studio@homekoncept.pl

HomeKONCEPT oferuje wyjątkowe projekty domów nowoczesnych – zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą>>>

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *