Kobiety wybierają projekt wymarzonego domu

Kobiety wybierają projekt wymarzonego domu

Zdaniem ekspertów to właśnie kobiety najczęściej szukają projektu wymarzonego domu. Nie poprzestają wyłącznie na wyglądzie budynku, ale przede wszystkim zwracają uwagę na praktyczność i funkcjonalność. W mniejszym stopniu zgłębiają techniczne aspekty budowy czy kwestie wykonawcze.

Nie tylko wygląd jest ważny

Z doświadczenia naszej pracowni wynika, że właśnie kobiety decydują o wyborze konkretnego projektu domu. Ważna dla nich jest przede wszystkim estetyka budynku, kolorystyka elewacji oraz funkcjonalność wszystkich pomieszczeń. Cieszy fakt, że coraz częściej podobają im się nowoczesne, a zwłaszcza ponadczasowe i eleganckie domy. Mężczyźni z reguły zwracają uwagę na koszty budowy, wielkość domu czy rozwiązania techniczne np. sposób ogrzewania domu czy dodatkowe instalacje poprawiające energooszczędność i komfort budowanego domu.

Projekt domu HomeKONCEPT 68

Funkcjonalne wnętrza

Dom wybierany przez kobietę musi być przede wszystkim wygodny i komfortowy. Wnętrza powinny być dobrze doświetlone i ustawne, a liczba pokoi dostosowana do ilości mieszkańców. Kobiety dbają o wygodne sypialnie dla dzieci oraz czytelny podział na część dzienną i nocną, tak aby mieszkańcy wzajemnie sobie nie przeszkadzali.

Kuchnia jest dla kobiet jednym z ważniejszych pomieszczeń, w którym spędzają dużo czasu w ciągu dnia. Powinna ona posiadać wygodne blaty robocze oraz funkcjonalnie rozmieszczone szafki i sprzęt AGD. Marzeniem każdej kobiety jest przestronny salon z wygodnym zestawem wypoczynkowym, strefą telewizyjną oraz wydzieloną jadalnią. Z salonem powinien sąsiadować taras słoneczny, który dodatkowo podnosi atrakcyjność budynku, a w czasie ładnej pogody jest ulubionym miejscem spotkań całej rodziny.
Jeżeli chodzi o łazienkę, to w domach dwukondygnacyjnych kobiety chcą mieć na poddaszu minimum jedną dużą łazienkę, a na parterze mniejszą. Popularnością cieszą się też tzw. salony kąpielowe, które pełnią funkcję prywatnego domowego SPA.

Projekt wnętrza HomeKONCEPT 63

Pomieszczenia dodatkowe

Kobiety bardzo cenią sobie w domu pomieszczenia dodatkowe, które ułatwiają utrzymanie porządku. Przy kuchni najczęściej lokalizuje się spiżarnię, aby wszystkie niezbędne przetwory mieć pod ręką podczas przygotowywania posiłków. W budynku musi znajdować się także kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Coraz chętniej kobiety wybierają również domy z osobną, wydzieloną pralnią. Jeżeli chodzi o garaż to przeważają domy z wbudowanym garażem 1 lub 2-stanowiskowym. Można wtedy wygodnie przenosić zakupy z samochodu do domu bez wychodzenia na zewnątrz. Za sprawą kobiet standardem w domach jednorodzinnych stała się garderoba. Żadna kobieta obecnie nie wyobraża sobie nowego domu bez garderoby, a czasami nawet dwóch czy trzech.

Aranżacja wnętrza domu HomeKONCEPT 64

Projekt wnętrza HomeKONCEPT 64

Pomimo tego, że budowa domu to przeważnie wspólna decyzja obojga partnerów, to jednak ostateczny głos na etapie wyboru projektu należy głównie do kobiet. To one czuwają nad liczbą oraz odpowiednim rozkładem pomieszczeń, tak aby sprostać oczekiwaniom wszystkich członków rodziny. Doceniają pomieszczenia dodatkowe, które pozwalają utrzymywać w domu porządek oraz miejsca rekreacji takie jak taras wypoczynkowy połączony z ogrodem. Domy wybierane przez kobiety muszą zachwycać swoim wyglądem, ponieważ stanowią później wizytówkę całej rodziny.

Projekt domu HomeKONCEPT 60

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Pracownią HomeKONCEPT, z przyjemnością pomożemy Państwu w doborze najlepszego projektu domu do posiadanej działki oraz własnych preferencji tel: 606 228 556, e-mail: studio@homekoncept.pl
Zobacz projekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *