DOMY SOWA. DOMY W TECHNOLOGII CLT!

Jesteśmy firmą rodzinną zajmującą się budową nowoczesnych domów w technologii CLT, a także domów z bali oraz energooszczędnych budynków szkieletowych.

Technologia CLT (z j. angielskiego: cross-laminated timber) to innowacyjny system budowy domów energooszczędnych i pasywnych, którego głównym materiałem konstrukcyjnym są panele ścienne z litego drewna. Produkuje się je z wysuszonych i przesortowanych lamelek drewnianych, które następnie są poprzecznie klejone pod wysokim ciśnieniem. Tak przygotowany wielowarstwowy materiał budowlany jest bardzo wytrzymały oraz ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Zapewnia również wysoką izolację akustyczną i bezpieczeństwo pożarowe.

Gotowe elementy konstrukcyjne budynku są przygotowywane w zakładzie produkcyjnym, a następnie montowane na placu budowy. Dzięki wykorzystaniu do produkcji paneli maszyn programowanych cyfrowo, wszystkie elementy są wykonane z bardzo dużą dokładnością. Ich montaż na budowie jest szybki, a połączenia elementów są bardzo precyzyjne i trwałe.
Każdy projekt budynku, również murowanego, możemy przeprojektować tak, aby dostosować go do technologii CLT. Budowa konstrukcji domu zajmuje zaledwie kilka dni, a cały proces od wylania fundamentów, aż do wprowadzenia się mieszkańców trwa 2–3 miesiące. Nasza firma jako jedna z nielicznych wykonuje kompleksowo wszystkie etapy – poczynając od projektu, przez fundamenty i budowę domu, po jego pełne wykończenie pod okiem architekta wnętrz.

Domy z zewnątrz pokrywa się wełną mineralną lub drzewną oraz warstwą tynku, dzięki czemu budynek nie różni się wyglądem od murowanego. Domy zbudowane z paneli CLT są energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

 www.budownictwoclt-sowa.pl  domy-sowa@go2.pl +48 606 480 015