Projekt wykonawczy

​Co to jest projekt wykonawczy?

Projekt wykonawczy to nic innego jak rozszerzenie i uszczegółowienie części konstrukcyjnej projektu domu. A dokładnie projektu technicznego. Co ważne projekt wykonawczy nie jest wymagany do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę ani do zgłoszenia dla domów jednorodzinnych. Natomiast jest to zestaw rysunków, które pomogą wyjaśnić pewne zawiłości – szczególnie przy bardziej skomplikowanych elementach żelbetowych. Dodatkowo, projekt wykonawczy często jest niezbędny w przypadku zamówienia gotowego zbrojenia w firmie zewnętrznej. W takiej sytuacji gotowe zbrojenia przyjeżdżają na budowę i są tylko odpowiednio osadzane w szalunkach. Dzięki temu znacząco można przyspieszyć proces powstawania elementów żelbetowych na budowie.


Co zyskujesz decydując się na zakup projektu wykonawczego?

Posiadanie projektu wykonawczego docenisz już na etapie składania zamówienia na stal zbrojeniową. Rysunki techniczne zawierają rozrysowane wszystkie elementy żelbetowe konstrukcji. Dzięki temu znasz dokładną długość i ilość prętów zbrojeniowych. Pozwoli Ci to na zamówienie zbrojenia przygotowanego na wymiar, a tym samym ograniczenie czasu prac wykonywanych na budowie. Przede wszystkim chodzi tutaj o czas poświęcony na cięcie i gięcie zbrojenia. W tym czasie Twój majster będzie mógł posuwać się z pracą do przodu. 

Ważne jest również to, że posiadając rysunki wykonawcze znacząco ułatwiamy zadanie ekipie budowlanej. Wykonawca nie musi się zastanawiać w jaki sposób wykonać połączenia elementów ani jakiej długości zakłady zastosować. Co prawda w domach jednorodzinnych nie są to skomplikowane zadania, jednak niezaprzeczalny jest fakt, że gotowe rozwiązania przyspieszają pracę wykonawcy.

Bezapelacyjnie projekt wykonawczy ułatwia również odbiór poszczególnych etapów robót przez kierownika budowy.

Rysunki wykonawcze stalowych elementów konstrukcyjnych znacząco ograniczają pracę wykonawcy. Dostaje on zestaw dokumentacji gdzie wszystkie niezbędne profile oraz elementy dodatkowe potrzebne do wykonania konstrukcji stalowych są rozrysowane, zwymiarowane i gotowe do wysłania zamówienia w firmie produkującej zbrojenia. W rysunkach wykonawczych HOMEKONCEPT znajdziesz także szczegółowy sposób montażu konstrukcji stalowych. 


Zakres projektu wykonawczego w HOMEKONCEPT obejmuje rysunki:

• zbrojenia fundamentów,

• zbrojenia belek, nadproży, wieńców, ram, słupów i ścian żelbetowych,

• zbrojenia płyty stropowej (do wybranych projektów),

• zbrojenia płyty stropodachu (jeśli taki typ dachu występuje w projekcie),

• rysunki warsztatowe konstrukcji stalowych: ramy i słupy (jeśli występują w projekcie). 


Dlaczego warto kupić projekt wykonawczy?

Podsumowując projekt wykonawczy ułatwia wykonanie robót budowlanych oraz kontrolę ich jakości. 

Cena - 1800

Zobacz pozostałe dodatki: